Baza darmowych materiałów

Tutaj znajdziesz linki do darmowych materiałów. Co najmniej 2 razy w miesiącu będą się tutaj pojawiać nowe rzeczy, więc odwiedzaj tę stronę regularnie 🙂

I koniecznie polub mój profil na Facebooku, ponieważ publikuję tam grafiki z szalenie przydatnymi słówkami, nieziemsko zabawne historie z mojego życia, absolutnie niezbędne informacje o strukturach gramatycznych, a także wytykam Ci błędy i zadaję kluczowe pytania.

4 łacińskie skróty często używane w angielskim

Wiesz, jaka jest różnica między „e.g.” a „i.e.”? Wiesz, kiedy używać „vs.” i „etc.”? A może chcesz je zastąpić angielskimi odpowiednikami, ale nie wiesz, jak?

Pobierz tabelę

w której znajdziesz 4 łacińskie skróty bardzo często używane w angielskim, ich tłumaczenie i zamienniki angielskie oraz oczywiście przykłady. Do materiału dodałam jeszcze ćwiczenie, które przygotowałam dla swoich uczniów. Enjoy!

wszystkie czasy angielskie

Pobierz tabelę z przykładami zdań oznajmujących, przeczących i pytań w każdzym z 16 czasów angielskich!

8 rain idioms - flashcards

8 angielskich idiomów związanych z deszczem – pobierz fiszki do samodzielnej nauki

Fiszki do nauki phrasal verbs 

Pobierz 8 fiszek z phrasal verbs with „come”. Wydrukuj, wytnij fiszki i ucz się z przyjemnością!

tabela gramatyczna - język angielski

„Few years ago” czy „a few years ago”? „Little time” czy „a little time”? Pobierz materiał z piękną tabelką, wskazówkami i ćwiczeniem do zrobienia. Odpowiedzi do ćwiczenia też tam znajdziesz. Enjoy!

darmowy materiał z angielskiego

Pobierz materiał, w którym znajdziesz 8 synonimów do słowa „big”, wraz z tłumaczeniem i przykładami użycia. Dodatkowo zrobiłam dla Ciebie zestaw w Quizlecie – możesz łatwo poćwiczyć i zapamiętać te słówka. Enjoy!

angielski online

 Jak się uczyć słówek, żeby się ich nauczyć? Kilka wskazówek, co robić z nowymi słówkami, żeby pozostały w pamięci na długo. Zobacz też jak powinna wyglądać dobra fiszka.

What does he look like?

 What does he like? What does he look like? What is he like? – wiesz czym się różni znaczenie tych pytań? Sprawdź!

Trudne słówka z Wall Street

Trudne słówka z Wall Street

Trudne słówka z Wall Street „Na Wall Street uwielbiają trudne słówka, żebyście myśleli, że tylko oni się na tym znają” – powiedział jeden z bohaterów filmu „Big Short”. Znasz ten film?Ciekawa fabuła i mnóstwo słownictwa związanego z finansami (a do tego Brad Pitt i...

Darmowe materiały do angielskiego

„Influence” czy „influence on”?  Co to znaczy „under the influence of”? Przejrzyj ten materiał, zrób ćwiczenie i zapamiętaj już na zawsze.