Angielski – egzaminy dla dzieci

Angielski – egzaminy dla dzieci

Egzaminy nie muszą być dla dziecka traumą – wszystko zależy od ich rodzaju oraz, co najważniejsze, podejścia samych rodziców. Z mojego doświadczenia wynika, że egzaminy mogą być dla dzieci przyjemnym wydarzeniem, a przede wszystkim stanowią świetną motywację do nauki.  Polska szkoła uczy dzieci, że muszą być cały czas testowane i oceniane. Po jakimś czasie same się tego domagają i żądają ode mnie porady, jaki egzamin z angielskiego mogłyby zdawać. Następnie przygotowują się do niego przez kilka miesięcy z dużym zapałem, wkładając w naukę więcej serca niż zwykle.  Jest to tym łatwiejsze, że testy z angielskiego dla dzieci są obecnie atrakcyjne wizualnie, a poruszane w zadaniach tematy wpisują się w zainteresowania małych uczniów. Rodzaje zadań ułatwiają ich zastosowanie na zajęciach – po drobnych zmianach w celach metodycznych wychodzi ciekawa i emocjonująca lekcja. Obecnie egzaminy z angielskiego kładą duży nacisk na komunikację, co powoduje, że przygotowywanie się do nich rozwija umiejętność posługiwania się językiem angielskim w codziennych sytuacjach.

Poniżej znajduje się spis moich ulubionych egzaminów dla dzieci, który na pewno nie jest listą zamkniętą.

Egzaminy z angielskiego dla dzieci

Cambridge English: Starters (YLE Starters)

Poziom: A0

Cena: 270 zł

Opis: Egzamin dla dzieci w wieku 7-12 lat, które mają za sobą około 100 godzin nauki angielskiego. Składa się z trzech części: Listening, Reading and Writing i Speaking.  Za każdą część dziecko może dostać maksymalnie pięć tarcz, które są później pokazane na certyfikacie. Nie ma wyników typu „zdane” – „niezdane”. Można zdawać w wersji papierowej lub komputerowej.

Przydatne linki:

Cambridge English

British Council

Przykładowy test

Cambridge English: Movers (YLE Movers)

Poziom: A1

Cena: 270 zł

Opis: Egzamin dla dzieci w wieku 7-12 lat, które mają za sobą około 175 godzin nauki angielskiego. Składa się z trzech części: Listening, Reading and Writing i Speaking.  Za każdą część dziecko może dostać maksymalnie pięć tarcz, które są później pokazane na certyfikacie. Nie ma wyników typu „zdane” – „niezdane”. Można zdawać w wersji papierowej lub komputerowej.

Przydatne linki:

Cambridge English

British Council

Przykładowy test

Cambridge English: Flyers (YLE Flyers)

Poziom: A2

Cena: 270 zł

Opis: Egzamin dla dzieci w wieku 7-12 lat, które mają za sobą około 250 godzin nauki angielskiego. Składa się z trzech części: Listening, Reading and Writing i Speaking.  Za każdą część dziecko może dostać maksymalnie pięć tarcz, które są później pokazane na certyfikacie. Nie ma wyników typu „zdane” – „niezdane”. Można zdawać w wersji papierowej lub komputerowej.

Przydatne linki:

Cambridge English

British Council

Przykładowy test

Cambridge English: Key (KET) for Schools

Poziom: A2

Cena: 340 zł

Opis: Potwierdza umiejętność komunikowania się w języku angielskim w stopniu podstawowym. Składa się z trzech części. W jednym dniu zdaje się Reading and Writing i Listening, innego dnia zdaje się Speaking. Liczy się ogólna ocena (średnia ważona ocen ze wszystkich części, Reading and Writing – 50%, pozostałe dwie – po 25%). W razie porażki trzeba powtarzać cały egzamin. Można zdawać w wersji papierowej lub komputerowej.

Przydatne linki:

Cambridge English

Strona British Council

Terminy i ceny w Polsce

Przykładowy test

Cambridge English: Preliminary (PET) for Schools

Poziom: B1

Cena: 370 zł

Opis: Potwierdza umiejętność swobodnego komunikowania się w języku angielskim w codziennych sytuacjach. Składa się z trzech części. W jednym dniu zdaje się Reading and Writing i Listening, innego dnia zdaje się Speaking. Liczy się ogólna ocena (średnia ważona ocen ze wszystkich części, Reading and Writing  – 50%, pozostałe dwie po 25%). W razie porażki trzeba powtarzać cały egzamin. Można zdawać w wersji papierowej lub komputerowej.

Przydatne linki:

Cambridge English

Strona British Council

Terminy i ceny w Polsce

Przykładowy test

Cambridge English: First (FCE) for Schools

Poziom: B2

Cena: 610 zł

Opis: Wystarczy, żeby podjąć naukę w krajach anglojęzycznych, w tym studia na niektórych zagranicznych uczelniach. Składa się z pięciu części: Reading, Writing, Use of English (test gramatyczno-leksykalny), Listening (zdaje się tego samego dnia) i Speaking, który zdaje się innym dniu. Liczy się ogólna ocena (średnia ocen ze wszystkich części). W razie porażki trzeba powtarzać cały egzamin. Można zdawać w wersji papierowej lub komputerowej.

Przydatne linki:

Cambridge English

Strona British Council

Terminy i ceny w Polsce 

Przykładowy test

 

Comments are closed.

Linguistic Atelier